Es un grāmatas man apkārt!

Pirmais pavasara mēnesis „Taureņu” grupai ir bijis ļoti ražīgs, radošs un bagāts ar interesantiem  uzdevumiem. Marts  – mēnesis, kad „Taureņi” apgūst tēmu „Es un grāmatas man apkārt”. Šajā mēnesī bērni paši iejutās audzinātājas lomā, atnesot savu mīļāko grāmatu un par to pastāstot. Bija jāizdomā arī uzdevums, ar kura palīdzību bērniem tika nostiprinātas zināšanas par iepazīto grāmatu.

Daži bērni kopā ar saviem vecākiem bija ļoti pacentušies un izdomājuši dažādas sarežģītības uzdevumus, atbilstoši bērnu vecumposmam un attīstības līmenim.

Šī mēneša laikā sapratām, cik daudz un dažādas grāmatas pastāv, cik dažādi žanri ir bērnu grāmatām un  cik ieinteresēti ir bērni šajā mācību procesā, ja tos māca pats bērns.

Šīs bija iepazītās grāmatas – „Slavenākie burvju triki un ilūzijas”, „Princese Draiskā”, „Lize Analīze un citi skaitāmpanti”, „Bubulis un bubulēns”, „Ekspedīcija internetā”, „Zeltmatīte”, „Ledussirds”, „Vāģi”, „Kurmītis un bikses”, „Kurmītis un lietussargs”, „Mans tētis ir vislabākais”, „Rikiki piedzīvojumi”, „Es jau lasu” , „Jautrā māksla”, „Dejojošā princese” un „Mēnesim ir robs”.

Cik bagātīgs grāmatu klāsts, tik bāgātīgi mazo skolotāju izveidotie uzdevumi – grāmatu rakstīšana, anketas, krāsojamās darba lapas, lego, triki un to zīmēšana, roboti un pat dārgumu pavedienu meklēšana pa visām bērnu dārza telpām.

Pēc radošās darbošanās, „Grāmatu svētki” bija lielisks noslēgums, kura laikā „Taureņu” grupas bērni kopā ar Grāmatu tārpiņu devās ciemos pie „Cālīšiem” un „Mārītēm” ar teatrālu uzvedumu par Trīs sivēntiņiem un vilku, dziesmiņu par grāmatām, dzejolīti par grāmatu tārpiņu, mīklām, jautājumiem un atnesto grāmatu apskati un stāstiem par to. Neaizmirsām arī par pagarinātās grupas bērniem, kuri arī paspēja pie „Taureņiem” paciemoties, lai iepazītos ar mūsu jaukajām un jau mīļajām grāmatiņām!

Tam visam turpinājumā – Ādažu bibliotēkas apmeklējums! ☺

Taureņu grupas audzinātāja – Monta Kulbe

%d bloggers like this: