PIRMSSKOLĒNI IEPAZĪST SKOLAS DZĪVI

Lai topošie  pirmklasnieki vieglāk un ātrāk varētu adaptēties jaunajā vidē, kura būs – skola, kā arī gūt tajā labākus panākumus mācībās, „ Taureņu” grupas bērni jau laikus izveidojuši veiksmīgu sadarbību ar pagarinātās grupas skolēniem, kuri nu jau ir regulāri ciemiņi pirmsskolēnu grupiņās, gan pirmsskolēni – viņu klasēs.

    Skolēni ar lielu atbildības sajūtu topošajiem skolēniem māca lasīt, rakstīt, saskaitīt un atņemt. Lasa viņiem priekšā dažadas pasakas, spēlē kopā galda spēles, neizpaliek arī kustību prieks, jo rotaļas un spēles zina gan pirmsskolēni, gan skolēni.

    Skolēni prezentē pirmās, otrās, trešās klases grāmatas un burtnīcas. Pastāsta un parāda kādas nepieciešamas kancelejas preces, iepazīstina ar skolēna dienasgrāmatu, liecību. Neiztikt arī bez kurioziem, jo vienam no skolēniem vienā tādā draudzīgā pēcpusdienā vispār nebija soma paņēmusies līdz, arī par skolu zēns stāstīja, ka tajā var darīt ko vien sirds kāro, noteikumi skolā nepastāvot. Nu tad nācās mazajiem pirmsskolēniem pāšiem izsvērt, kur taisnība, kur varbūt tikai skolēna izdomājums, lai radītu ciemiņos jautru noskaņojumu.

    Ik reiz pēc katras tikšanās ar skolēniem, mazie cenšas ņemt vērā padomus, vairāk uzdrīkstās darīt paši un pats svarīgākais – ar prieku gaida savu pirmo skolas dienu!

 „ Taureņu” grupas skolotāja: Sanda Sīle

%d bloggers like this: