KRĀSAINĀ DRAUDZĪBAS NEDĒĻA

  Lai mūsu krāsu prieks neietu mazumā, šajās skaistājās, baltajās ziemas dienās norisinājās krāsainā draudzības nedēļa. Katra diena tika veltīta savai krāsai.

PIRMDIENA – ZILĀ KRĀSA. SVAIGĀ GAISA DIENA.

Šajā dienā bērniem tika veidota izpratne par gaisa nepieciešamību visu dzīvo organismu dzīvē. Gaiss līdzās ūdenim un gaismai ir viens no cilvēka dzīvības pamatnosacījumiem. Gaiss ir dabiska vide, ārpus kuras cilvēka organisma darbība nav iespējama. Gaiss satur skābekli.  Bērni gan zīmēja sniegā, gan veica dažādus pētījumus grupās, izmantojot gaisu. Mācījās atbildīgi lietot dzeramo ūdeni, vēroja debesis, mākoņus, jautri pavadīja laiku zilās krāsas radošajās darbnīcās.

OTRDIENA – DZELTENĀ KRĀSA. KUSTĪBA.

Tā ir ļoti aktīva un radoša krāsa. Bērniem tika veidota izpratne par nepieciešamību katru dienu veikt  fiziskas kustības, aktivitātes. Tika dziedātas dziesmas, spēlētas dažādas lomu, kustību rotaļas. Bērni meklēja dzelteno krāsu gan grupā, gan savā apģērbā, baudīja skābo citrona garšu un ciemojās pie dzeltenajiem „ Cālīšu” grupas bērniem.

TREŠDIENA – ZAĻĀ KRĀSA. VESELĪGA UN NEVESELĪGA PĀRTIKA.

Bērniem tika sniegtas zināšanas, kas ir veselīga pārtika: augļi, dārzeņi, putras, neveselīga pārtika: konfektes, čipši..  iepazinās ar zaļo krāsu mums visapkārt. Noskaidroja, kas un kāpēc ir jāēd, lai būtu vesels un aktīvs. Bērni gatavoja dārzeņu un augļu salātus, ar prieku stādīja sīpolus, kuru augšanu vēros uz palodzes.

CETURTDIENA – SARKANĀ KRĀSA. JAUTRO RITMU DIENA.

Bērniem bija iespēja ritmizēt gan mūzikas pavadījumā, gan dziedāt pašiem. Klausījās skaņās, kas ir visapkārt, veica dažādus klusuma vingrinājumus. Veidoja iemaņas sinhronā zīmēšanā, zīmēt ar abām rokām vienlaicīgi gaisā, sniegā, uz papīra. Sekmēja taustes sensoro attīstību, meklēja grupā sarkanas krāsas priekšmetus un spēlēja dažādus mūzikas instrumentus visas dienas garumā.

PIEKTDIENA – RAIBĀ DIENA. POZITĪVAS EMOCIJAS.

Raibais rada patīkamas sajūtas, kustību, prieku un jautrību. Nu bija ballīte visām krāsām kopā. Sanāca ciemiņi no malu malām: gan meža zvēriņi no meža, gan putniņi no tuvākajām koka pazarēm. Bērni zīmēja, izmantojot krāsas, pielietojot dažādas krāsošanas tehnikas, lasīja pasakas, krāsoja ledu, darbojās ar spogulīšiem, krāsaino Raibulītes izpletni, pūta burbuļus un veica citas aizraujošas aktivitātes.

Un kur vēl labāk, kā tur, kur ir iespēja sajust, saredzēt, saklausīt, nogaršot, piedzīvot pozitīvas emocijas, esot visiem kopā, draugu lokā, mīļajā „ Pasaku Valstībā”!

Aktīvākie krāsu plankumiņi nedēļas garumā tika iemūžināti fotogrāfijās.

%d bloggers like this: