TRIKU DIENA „PASAKU VALSTĪBĀ”

Kas būtu, ja man būtu manta, kuru visvairāk vēlos, ja mana manta pārvērstos par… Izrādās, ka mums ikdienā apkārt ir tik daudz lietas, no kurām var uzburt lielus un mazus brīnumus.

   Šogad „ Taureņu” grupas bērni, kopā ar klauniņu Fuksīti 1. aprīlī uz svētku zāli uzaicināja „Cālīšu” un Mārīšu” grupas bērnus, lai parādītu kā no vienkāršām lietām var uzburt brīnumainas lietas.

„Šurum- burum, braku briks

Trillā rallā opsā čiks;

Lai brīnums rodās vēlamies mēs

Un prieku Jums lai nes”!

    Bērni parādīja, kā ir iespējams ar papīra konusiņiem noturēt 5 bērnu smagumu, kā no maza papīra var uztaisīt to divas reizes lielāku, kā ar vienkāršiem paņēmieniem var dabūt olu pudelē, kāpēc iedurot balonā irbulīti tas nepārplīst, kā ir iespējams balonu piepūst pudelē, kā var panākt, ka pa gaisu lido kārbiņa un citi zili, zaļi, lieli, mazi brīnumi.

    Izglītojošo pasākumu papildināja Kristofera tēta  – Ērika paraugdemonstrējums bērniem –  triks ar pazaudēto naudiņu, kā arī Klauniņa Fuksīša sarupētie milzu burbuļi.

    Piedāvātie eksperimenti un uzdevumi ļāva bērniem kļūt par pētniekiem, mācoties pašiem vērot notiekošo, pašam darbojoties nonākt līdz secinājumiem, rast atbildes uz jautājumiem.  Lai arī turpmāk mums tikpat radoši bērni, aktīvi vecāki un skolotājas!

Metodiķe: Sanda Sīle

%d bloggers like this: