PASAULES ŪDENS DIENA

Ūdentiņis straujtecītis

Lielu darbu darītājs:

Māsai ziedu nesējiņis,

Bāliņam sudrabiņa.

/Latviešu tautasdziesma/

    Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada. Arī PPII „ Pasaku Valstības” bērni tika rosināti izprast, kāda ir dzeramā ūdens nozīme,  kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu visā pasaulē, kāpēc jādzer ūdens katru dienu.

Lielākas izpratnes veicināšanai ” Taureņu” grupas bērni devās ekskursijā uz vienu no ievērojamāko ūdens apgādes muzeju Eiropā – uz Rīgas ūdensapgādes muzeju Baltezerā.

Vecās Baltezera ūdens sūknētavas telpās iekārtotais muzejs dibināts 1988. gadā. Muzeja eksponāti ļauj izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz pat mūsdienām.

Ekskursijas laikā bērni aplūkoja tvaika mašīnas, tvaika katlus, guva daudz pozitīvu emociju un jaunas zināšanas.

Dažas no tām:

  • Ūdensvadus sākotnēji taisīja no priežu stumba;
  • Baltezerā ir neizsīkstoši grunsūdeņu krājumi;
  • Stacija tika uzbūvēta gada laikā;
  • Baltezerā iedzīvotāji ūdeni iegūst no  grunsūdeņiem, nevis no ezera;
  • Agrāk šis ūdens bija atzīts par otro labāko pasaulē aiz Austrijas;
  • No kaimiņvalstīm Latvijā ūdens ir vislētākais;
  • Baltezera ūdensapgādes muzejs ir nesaraujami saistīts ar visu Rīgas pilsētas ūdensapgādes sistēmu, kas ir veidojusies gadsimtu gaitā.

Paldies Elīzas mammai – Vinetai, Emīlijas mammai – Lienei, Ričarda mammai – Agnesei par līdzdalību un palīdzību organizatoriskajos jautājumos!

    Malkojot ūdens glāzi, aizdomāsimies par ūdeni kā vērtību – par ūdeni un savu veselību – dzīvības nesēju. Lai katrā Jūsu mājā ir skaidrs, dzidrs un veldzējošs ūdens!

Skolotāja: Sanda Sīle

%d bloggers like this: