Kolektīvi atpūšamies saulainajās brīvdienās

Lai stiprinātu kolektīvo garu un turpinātu aizsākto tradīciju, šī gada 29. augustā agri no rīta visas PPII ”Pasaku Valstības” darbinieces satikās Ādažos, lai dotos neiazmistamā eksursijā.

Iekārtojušās autobusā mēs, vairāk kā 20 piedzīvojumu kārās ceļotgribētājas, veicot rīta rosmes vingrinājumus, devāmies ceļā. Līkločus vijot gar Abulas krastiem Vidzemē, nokļuvām Trikātas centrā, kurā ir neliela, taču visā Latvijā labi pazīstama šokolādes darbnīca  – “ R – CHOCOLATE”. Viesmīlīgi uzņemot mūs savā darbnīcā, mums bija iespēja iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu izgatavošanas procesu, kā arī izveidot šokolādes kārumus, kurus kā burvīgu dāvanu aizvest saviem mājiniekiem.

Uzņēmuši enerģiju, baudot gardo šokolādi, ceļš mūs veda tālāk uz Ziemeļlatvijas pašu attālāko nostūri, kur  Rūjas upes krastā atrodas Ķoņu dzirnavas. Kā noskaidrojām, dzirnavas celtas aptuveni pirms 210 gadiem un ir viens no pirmajiem mehāniskajiem uzņēmumiem Latvijas laukos. Tās ar saglabātajām iekārtām ieņem unikālu vietu Latvijā, jo ir vienīgā vieta, kur var vienuviet aplūkot darbībā vilnas kāršanu, vērpšanu, šķeterēšanu un miltu malšanu, kur ir saglabāti senie arodi – graudu malšana un vilnas pārstrāde. Tik saulainā rudenīgā dienā, neiztika arī bez komandu orientēšanās spēlēm un gardas maltītes viesu namā.

Mājup braucot ar pozitīvām emocijām, vēl tik paguvām piestāt Valmiermuižā, jo saulei rietot diena atgādināja par mīļajiem ģimenes locekļiem, kuri nepacietīgi gaidīja mājās. Atceroties un pārrunājot piedzīvoto, sirsnīgu paldies sakām mūsu mīļajai iestādes vadītājai – Ilzītei par emocijām bagāto un aizraujošo dienu!