Ziemassvētku dāvana

           Saulītei austot, 21. decembrī rosība Ādažos manāma ik uz soļa. Mazliet samiegojušies, toties smaidīgi un labā omā vecākiem līdzi soļo bērni. Visiem ņiprs prāts un prieks par dienu, kura gaidāma atpūtai un jautriem brīžiem, esot visiem kopā. Un tur jau tas ir, mūsu šīs dienas galvenais ceļa pavadonis – Lielais autobuss. Naski iespurguši un ieņēmuši savas vietas, devāmies ceļā. Nav laika nevienam snauduļot, jo Ilzīte parūpējusies par āķīgām, izklaidējošām un jautrām prāta spēlēm, par katru pareizu atbildi prātniekus apbalvojot ar dāvanām.

Un necik drīz.. jau pirmā pieturvieta klāt – „Zinoo”, valstī lielākais bērnu un jaunatnes zinātnes centrs. Rosība te valdīja liela. Vecāki ar bērniem izmēģināja dažādas tehnoloģijas un pārbaudīja dabas likumus: mācījās matemātiku lēkājot, izbaudīja gravitāciju šūpolēs, centās izprast berzi, braucot ar neparastiem kartingiem, veidoja zobratu pārnesumus, būvēja robotus…kopā vairāk nekā 30 dažādas ekspozīcijas. Bet diena tikai tuirpinās.

Tālāk ceļš mūs visus veda uz Līgatnes takām, kur mūs sagaidīja ceļojošais rūķītis. Raits savā solī, rūķītis iepazīstināja ar Līgatnes skaistākajām alām, bunkuriem, pagrabiem, neizpalika arī amatu māja, kur tapa daudzi, skaisti radoši Ziemassvētku dekori no dabas materiāliem, kā dāvana saviem mīļajiem. Cītīgi pastrādājuši gan bērni, gan vecāki pusdienās nopelnīja gardu zupu, karsti kūpošas desiņas un štovētus kāpostus. Un rau, arī otrais rūķītis klāt! Aicina visus rotaļās. Taču, kur ir davanas? Rotaļu rūķītis paskaidro:” Tad, kad visus darbus spēsiet veikt, dāvaniņas šurpu steigs.” Laiks atvadīties un doties tālāk.

Līgatnes novads nav plašs, bet ļoti bagāts ar skaistiem apskates objektiem, par to mēs pārliecinājāmies nākošajā pieturas vietā – Ieriķu dabas parkā, kur mūs jau sagaidīja trešā rūķenīte – Gudrīte.  Iestājusies jau tumsa, bet visas taciņas izgaismotas ar dažādu krāsu prožektoriem, lukturiem, svecēm un lāpām, paverot vēl nebijušu skatu uz Melderupi un tās ūdenskritumiem. Pavisam sirreāla gaisotne. Gudrīte rūķīte arī te neļauj snaust ne lieliem, ne maziem: gājām rotaļās, rakstījām vēstules Ziemassvētku vecītim un kā gan bez Ziemassvētku dāvanu maisa bērniem.

Un vai vēl var būt skaistāks vakara noslēgums, kad visi plecu pie pleca saspiedušies, baudam siltu tēju un pīrādziņus pie ugunskura? Tā – Laimes atslēdziņa –  ģimeniskums. Ar smaidu dāvināta dāvana ir divkārt vērta. Paldies, Ilzīt par tavu smaidu un brīnumainu dienu, kuru mums uzdāvināji!

Kolektīvs

Novēlējums

   Stipra Latvija var pastāvēt tikai tad, kad mūsu ģimenes ir laimīgas. Sievietes misija ir rūpēties par to, zinot un redzot, cik daudz  pūļu un rūpju, mīlestības Jūs – dārgās kolēģes, ieguldāt darbā, radās neviltota vēlme stiprināt mūsu ģimeni – kolektīvu, un kas gan esam mēs bez mūsu bērniem, vīriem, otrām pusītēm, kas ikdienā atbalsta mūs.

     Lai Jums mīļās dāmas izdodas nosargāt ģimenes pavardu, sniegt mīlestību saviem mīļajiem un palutināt ik pa laika sevi!

Laimīgu 2015. gadu vēlot, Ilze!